Blogerky v Brně za dobré skutky! Dobrokáva na Zelňáku.

Blogerky v Brně, Daniela a Pavla se za projekt Brno bloguje vydaly ochutnat DobroKávu na Zelný trh.

Znáte DobroKávu?! Je to parádní projekt, kde se za kávu neplatí penězi, ale dobrým skutkem. Můžete na stánek přijít již s konkrétním vykonaným dobrým skutkem a zaznamenat ho do Knihy dobrých skutků, vybrat si nezištný počin z těch vypsaných na tabuli nebo si ho vylosovat z dobrokoláčků.

My jsme se s Pavlou rozhodly pro výzvu

a daly se do losování. Pája vzala výzvu opravdu vážně a vybrala si koláček v červeném obalu, tedy ten s těžším úkolem, který zněl: „navštivte nemocného člověka v nemocnici“. Na tomto úkolu se zatím pracuje 🙂

Já se rozhodla jít na to pozvolna. 🙂 Proto jsem zalovila mezi koláčky s lehčími úkoly a vytáhla si „poděkujte a projevte vděčnost někomu, kdo Vás v minulosti pozitivně ovlivnil“. Za příslib, že své úkoly splníme, jsme si objednaly šálek čaje a kávy. Svým dobrým skutkem jsem se rozhodla poděkovat mým rodičům a projevit jim vděk. Nabitá tímto zážitkem jsem chtěla mnohem víc! Proto jsem si od pána s nešťastným osudem, o kterém mi pověděli na stánku DobroKávy, zakoupila časopis Nový prostor.

Následně jsem si procházela Knihu dobrých skutků

a rozhodla se do ní zaznamenat i jeden z mých starších počinů, kdy jsem několik let po sobě organizovala materiální sbírku pro psí a kočičí útulky. No, bylo to fakt boží, obsluha báječná, kapučínko výborný a endorfiny ze mě šlehaly jako blesky ještě několik hodin poté…

Tento fakt může i za to, že jsem naběhla do obchodů a utratila půlku výplaty, protože jsem měla nutkavý pocit, že chci svým blízkým udělat něčím pěkným radost.

dobrý skutek
dobrokáva na Zelňáku
dobré skutky

Konání dobra

(a bohužel i zla) má dominový efekt, který může nakonec pohltit celou společnost, proto mě tento nápad tak moc nadchl. Představte si, že rozveselíte či potěšíte frustrovanou ženu, která následně přijde domů a místo nevrlých výpadů vůči svým blízkým se k nim bude chovat láskyplně. To způsobí, že svým dětem i muži zvedne náladu, která může mít za následek, že následující den pustí s úsměvem v šalině sednout starší lidi, kteří následně nebudou mít potřebu být nepříjemní na sestřičku v ordinaci u doktora a tak dále a tak podobně… Cítíte v tom tu sílu?

Říkáte si, že na jednu dobrou kávu přece jen skočíte?! Blogerky v Brně – Pavla s Dančou věří, že se jim podaří vás k tomu inspirovat. Pokud vyrazíte,  vyfoťte se a označte post hashtagy #brnobloguje a #dobrokava, ať o tom víme 🙂

Ale pozor! DobroKáva už tuto sobotu slavnostně zakončuje letošní sezónu! Tak spěchejte, ať se nepřipravíte o příležitost. 🙂  Neváhejte, pocit je to vážně k nezaplacení!

 

Pro brnobloguje.cz napsala Daniela z blogu https://danielavaneckova.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *