Dazzlicious, Amsterdam, vodní kanál

Chci lidi inspirovat v čemkoliv, o čem píšu, říká Anna z blogu Dazzlicious

S blogováním začala asi ve třinácti letech a vydrželo ji to až do nynějška. Anna z blogu Dazzlicious sdílí se svými čtenáři kus svého života ať už z oblasti kosmetiky, cestování, životního stylu nebo třeba přidává tipy na dobré podniky v Brně. Články chce návštěvníkům blogu předat především svůj pohled na život a to, jak ona sama si ho užívá. „Pořád mě to baví, tak to asi tak má být,“ říká sympatická blogerka, která kromě psaného obsahu v minulosti natáčela také videa na Youtube a v současnosti publikuje příspěvky na sociálních sítích, jímž se věnuje i ve svém profesním životě.

S lidmi na blogu sdílíš kus svého osobního života. Považuješ se spíše za extroverta nebo introverta?

Je to paradox, sice s lidmi sdílím kus svého osobního života, ale stejně se považuju spíše za introverta. Když potkám nové lidi, jsem v novém kolektivu, trvá mi docela dlouho, než se otevřu. A i tak ve větší skupině lidí moc nemluvím, spíš poslouchám a občas něco řeknu, ale nerada jsem středem pozornosti. Upřednostňuju pořádný pokec ve dvou, třech lidech, to se ze mě pak stává extrovert 🙂

Jak dlouho už se věnuješ blogování?

V dubnu tohoto roku jsem slavila 8 let blogu Dazzlicious. Blogovala jsem ale dávno předtím, internet mám doma cca od 12 let, tak možná od 13 bloguju s většími či menšími pauzami. A pořád mě to baví, tak to asi tak má být!

Kde se zrodila myšlenka založit si blog?

Úplně na začátku už moc nevím, ale řekla bych, že to bylo z nudy. Tehdy zas tolik věcí na internetu dělat nešlo a blogy dost frčely, tak jsem to chtěla zkusit taky. A Dazzlicious se zrodil tak, že mi kamarádka poslala fotku nehtů tehdy ještě sólo blogující Lucky z ACOS, z té jsem se proklikla na její blog a natolik mě ten svět módy a kosmetiky zaujal, že jsem chtěla taky blogovat o těchto tématech.

Kde se vůbec vzal název Dazzlicious?

Kde se vzal, tu se vzal, vznikl úplně náhodou, random otevřením anglického slovníku na stránce, kde mě na první dobrou zaujalo neznámé slovo “dazzle”. Znamená okouzlit, zazářit. Hned jsem věděla, že to je ono, tak jsem akorát ze slovesa vykouzlila přídavné jméno a bylo hotovo.

Dazzlicious, květina, Astrid, blogerská akce       Dazzlicious, POSHme, focení v showroomu

Čím se tvůj blog odlišuje od ostatních?

Řekla bych, že za to může víc věcí. Předně název, potom délka mého blogování a pak taky to, že nejsem zaměřená na jedno nebo pár témat. Ano, škatulka je lifestyle a beauty blog, ale píšu i o cestování, jídle, módě nebo brněnských podnicích. No a každý blog je unikátní tím, kdo ho píše 🙂

Co považuješ na blogování za nejtěžší?

Udržovat pravidelnost a pestrý obsah, aby se čtenáři nenudili. Možná byste si řekli, že když nemám zaměřený obsah jen na jedno téma, není to přeci nic složitého. Opak je pravdou. Po těch letech už je těžké přijít s něčím novým, neokoukaným, co zaujme. A pak taky bojuju s časem, mám ho na blogování bohužel čím dál tím méně.

Dáváš přednost Instagramu, blogu nebo Youtube? A proč?

V tomto jsem dost konzervativní a nejdu s dobou. Pro mě pořád vítězí blog. Fotit a psát mě baví nejvíc a stále to svoje publikum má. Youtube jsem pár let zkoušela, jsem tomu vděčná, posunulo mě to, ale není to pro mě, nedokážu si představit jen natáčet. A Instagram mám jako platformu hrozně ráda, ale nemám šanci tam být vidět, neřeším algoritmus ani sladěný feed, je to pro mě jen doplněk k blogu pro sdílení těch nej fotek.

Co bys ráda svým čtenářům předala?

Pár let zpátky bych odpověděla jinak, to jsem chtěla být úspěšná beauty blogerka a chtěla jsem, aby čtenáři dali na můj názor na kosmetické produkty. Teď je situace taková, že chci lidi inspirovat v čemkoliv, o čem píšu. Ať už to je to, že jim předám tip na super podnik v Brně, nebo se třeba nechají inspirovat destinací na cestování. A za tím vším jim chci předat i svůj pohled na život a způsob, jakým já žiju a užívám si života. To ne každý umí a je to škoda, proto se to snažím do svých článků promítat.

Co naopak tví čtenáři přinášejí tobě?

Bude to znít jako klišé, ale bez čtenářů bych blog už dávno nepsala. Jasně, hodně mě to baví, je to můj největší koníček, ale kdyby to nikdo nečetl, už bych se na to vykašlala. Takže mi čtenáři přináší neustálou podporu v tom, co dělám a co mě baví.

Dazzlicious, Švýcarsko, lanovka

Jaké příležitosti, kterou jsi získala díky blogování, si nejvíce ceníš?

Tak tady to vím naprosto přesně – dovolená ve Švýcarsku. Splněný sen, a to jen díky blogování. Ještě teď si i fyzicky dokážu vybavit ten pocit euforie, který mě zalil, když jsem se dozvěděla, že mě vybrali jako výherce výzvy na blogerky.cz a že pojedu na 4 dny do vysněné destinace! To je na blogování fakt krásné, když se člověk snaží a jde si za svým, tak se naskytnou super příležitosti 🙂

Jsi velmi akční v projektu Brno bloguje. Můžeš nám ho nějak blíže představit?

Jde nám o to, dostat brněnské blogy do popředí zájmu. Jak čtenářů, tak časem i firem, které by mohly mít zájem s námi spolupracovat a pořádat v Brně nějaké akce. Vždy nám přišlo, že přirozeně v blogování vede Praha, ale blogerů v Brně a na Moravě je víc než dost. A chceme být vidět jako komunita. Plánujeme toho hodně, máte se na co těšit 🙂

 

Pro brnobloguje.cz napsala Míša.

1 názor na “Chci lidi inspirovat v čemkoliv, o čem píšu, říká Anna z blogu Dazzlicious”

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *