jídlo, burgery, hranolky

Zachraňujeme jídlo s Nesnězeno!

Znáte projekt Nesnězeno? Jeho hlavní myšlenkou je zachránit neprodané nezávadné jídlo z restaurací, aby neskončilo v koši.

Projekt vznikl v listopadu 2018 pod taktovkou lidí, které spojila Dobrokáva (o té jsme již psali v jednom z předchozích článků). Inspiraci načerpali v Paříži a původně začínali pouze s facebookovou stránkou, na které brněnské podniky nabízely neprodané porce jídla, a fanoušci stránky si je mohli v komentářích rezervovat.

Postupně se tato forma začala zdát nedostatečná a bylo nutné projekt posunout na novou úroveň, a tak v květnu 2019 vznikla aplikace, kterou nyní využívá přes 60 000 lidí. O užitečnosti tohoto projektu svědčí i fakt, že jeho zakladatelé jsou čerství držitelé ekologických oskarů EcoFuture & E.ON Energy globe.

V České republice se vyhodí až třetina všeho jídla.

Tento původně brněnský projekt se nyní rozšířil i do dalších měst. Přepadne-li vás tedy hlad či chuť na něco dobrého nejen v Brně, ale i při návštěvě Prahy, Ostravy, Olomouce nebo Českých Budějovic, budete díky aplikaci vědět, kde se dobře a levně najíst. Sníte tak jídlo, které by podnik musel zlikvidovat, a nejen, že tím ušetříte své finance, ale navíc pomůžete i životnímu prostředí. Jídlo můžete většinou zkonzumovat na místě. Pokud si ho budete odnášet s sebou, doporučuji vzít si vlastní nádoby, aby příroda byla ušetřena ještě o trochu víc a nemuseli vám v restauraci zabalit dobroty do plastových jednorázových obalů.

Jak na to prakticky?

Nebojte, není to nic složitého! Stáhněte si z App store nebo Google Play aplikaci Nesnězeno, navolte si město, případně konkrétní podniky a sledujte, které jídlo potřebuje zachránit. Pokud si z nabídky vyberete, jídlo zaplaťte kartou a vyzvedněte si ho do udané hodiny. Při převzetí se prokažte objednávkou v aplikaci.

       

Denně zde můžete sledovat nabídku restaurací, kaváren či bister s ukázkou přebytků jídel z daného dne. Jedná se o neprodané porce meníček, zákusky, ale i trvanlivé produkty s blížící se expirační dobou. A to vše můžete pořídit minimálně s 30% slevou.

Má zkušenost

Aplikaci jsem „prubla“ už dvakrát a pokaždé s jedním konkrétním motivem – zítra se mi nechce vařit ani běžet do restaurace přesně v 11, aby mi nevyprodali vybrané meníčko; podívám se tedy, co dnes měli kde dobrého.

Prvně jsem si vybrala jahodové knedlíky a přesvědčila se o tom, že takové jídlo je potřeba vařit pouze domácí nebo si při lyžování v Alpách zajít na Germknödel, který je vždy sázkou na jistotu 🙂

Po druhé se moje volba zdála lepší – hovězí vývar s nudlemi a houbové rizoto s krůtím masem. A pro mou drahou polovičku grilovaná kotleta se sýrovou omáčku a šťouchanými brambory. Každé menu za 68 Kč, no nekup to!

Při vyzvednutí jídla v restauraci jsme však zjistili, že nějakou chybou v matrixu a počtu porcí v aplikaci rizoto došlo. Jako kompenzace mi bylo nabídnuto vrácení peněz nebo rovněž kotleta. Brala jsem kotletu, přece jen nevařit byl můj hlavní záměr. Při čekání na kompletaci objednávky jsme dostali drink na účet podniku. Kotleta druhý den byla výborná, takže nakonec panovala spokojenost.

hovězí vývar, kotleta

 

 

Suma sumárum

Musím říct, že appka mě baví. Několikrát denně na ní špízluju, co kde mají, a slintám, co vše bych si dala. Myšlenka zachraňovat jídlo a šetřit peníze i životní prostředí mi přijde skvělá. Spojuje lidi, kteří sází spíše na ekonomickou stránku věci, s těmi, pro které je ekologie na prvním místě.  Věřím, že čím více lidí a podniků se bude zapojovat, tím více možností nám Nesnězeno přinese. Však vyzkoušejte sami a dejte vědět 🙂

 

Pro brnobloguje.cz napsala Daniela.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *