Články o Brnu: To nejlepší z dubnové výzvy jako Brno

Články o Brnu: To nejlepší z dubnové výzvy jako Brno

Blogy zapojených blogerek se aktuálně hemží články o Brnu.  Do minulé Výzvy jako Brno se někteří zapojili s vervou, jiní na poslední chvíli, ale (samozřejmě!) každá iniciativa se počítá a ze všech příspěvků jsme byli nadšení! Postupně jsme si všechny prošli a přinášíme vám výběr těch nejlepších, které jste na svých blozích a sociálních sítích publikovali. Pojali jste to skvěle a ze všech stran, přesně jak bylo smyslem výzvy. Nebudeme vás napínat.
Pojďte si pročíst ty nejhezčí

Články o Brnu

“Ta ukecaná” nás zasypala spoustou zážitků a postřehů ze života jihomoravské náplavy. Pobavila nás zejména story se “šalinkartou”.

Ta ukecaná | Náplava v jihomoravské metropoli

Jsem tu čtvrtým rokem. A ačkoliv jsem si loni po ukončení bakaláře chvíli myslela, že odejdu do Prahy, nakonec jsem stejně věděla, že tady je mi nejlíp. Našla jsem tu samu sebe. Našla jsem tu zázemí, skvělé brigády, parádní školu, výborné pedagogy, oblíbené podniky, různé možnosti jak růst, ale hlavně kamarády a přítele, ačkoliv ten v Brně vlastně nežije. Sice jsem a vždycky budu brněnská náplava, ale já mám pocit, že jsem tu doma. Zbožňuju to tady. Doufám Brno, že spolu zůstaneme i po ukončení mých studií. Seš skvělý, ať si z tebe a mě dělají doma srandu sebevíc. A i když se asi nikdy neodnaučím pít víno jako pivo, díky ti za všechno. ♥

Dazzlicious nám krásně popsala, jak vznikal její osobní vztah k Brnu, který vyústil láskou a postupnou transformací do kavárenského povaleče. 🙂

Dazzlicious | Brno je láska!

Brno. Čtyři písmena, pro mnoho cizinců (téměř) nevyslovitelná. Druhé největší město v Česku, hlavní město Moravy. Město, které mi ještě několik let zpátky bylo cizí a do kterého jsem se během těch pár let, co tady žiju, zamilovala. Už když jsem v lednu roku 2019 dostudovala inženýra, měla jsem práci na plný úvazek a nebylo pochyb o tom, že s Tomem v Brně zůstaneme. Momentálně tu jsem sedmým rokem a těším se na těch několik desítek let před námi 🙂

Beautiful Savage (alias Introvertka z Brna) nás kromě nejnovějšího článku  pravidelně zásobuje i jedněmi z nejkrásnějších fotek brněnské architektury.

Beautiful Savage | Brníčko

Brno je mesto, ktoré má jedinečnú schopnosť okamžite vám ponúknuť pocit domova. Už v deň, kedy som tam prvýkrát prišla, som cítila, že ma nikto neodstrkuje a som tam vítaná. Brnenská welcoming náruč je roztvorená nielen pre tisíce Slovákov, čo tu študujú a pracujú, ale aj tisíce ľudí iných národností, ktorými sa to tam len hemží. Mesto mi pripadá veľmi otvorené, slobodné a moderné. A také v pohode.

Studium bylo jedním z hlavních faktorů, které svedly dohromady Brno a Dominiku. Její článek je upřímný a osobní. Určitě se moc těšíme, až se s Domi setkáme i někde v ulicích na společné akci!

Another Dominika | Brno je láska aneb jak jsem se ocitla v Brně

Teď je to druhý rok, co v Brně studuju a co jsem naprosto do Brna zamilovaná. Cítím se tam jako doma. Miluju atmosféru města, miluju uličky, miluju Brno. Vyhovuje mi úplně ve všem. A přesto, že mi v Brně pořád chybí nějaké zázemí, nějaká “kotva”, na kterou bych se mohla vždycky spolehnout a přesto, že moje nejbližší kamarádky jsou přes půl republiky daleko a často se cítím osaměle, jsem v Brně šťastná a chtěla bych tam zůstat, což je něco, co jsem si uvědomila díky současné situaci. Chybí mi Brno, chybí mi ten klid a pohoda, který na mě z města dýchá. Skoro se mi chce napsat, že mi chybí domov.  A já si čím dál tím víc uvědomuju, že bych v Brně chtěla zůstat napořád.

Závěrem tu máme další článek ze života, dokonce bilingvální!

Something by Kate P. | Výzva jako Brno

Brno zůstane navždy mou srdcovkou a navždy budu vzpomínat, jak jsem jako dítě s babičkou vyrazila do města, do blízkých malých secondhandů, do parku… Nyní díky holkám z Brno bloguje mám další možnost, proč do Brna vyrazit a strávit tam zase nějaký ten čas.

Který z článků našich blogerek vás zaujal nejvíce? Jaký vztah k Brnu máte vy?

Děkujeme všem za zapojení a těšíme se na vaše květnové příspěvky!

Foto: dazzlicious.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *