Blogerky v Brně zahájily piknikovou sezónu stylově!

Blogerky v Brně zahájily piknikovou sezónu stylově!

S příchodem teplých jarních (a brzy i letních) dnů spousta z nás tráví více času venku. Skvělou letní aktivitou jsou bezesporu pikniky. Znáte snad lepší spojení pobytu na čerstvém vzduchu, dobrého jídla a pití a kamarádského povídání? Blogerky v Brně se letošní piknikovou sezónu rozhodly odstartovat stylově.

Sešly jsme se v Bjornsenově sadu se spoustou jídla a rekvizit na focení dokonalých flatlay fotek. Nakonec jsme na dekách v trávě vydržely sedět a povídat si celé odpoledne! A samozřejmě i fotit. Hodně fotit!

piknik brno bloguje 1
Foto: Eva Podhorská 

Stylový jídelní fotokoutek a počasí na objednávku

Vize byla jasná – vyhlédnout si pěkné zákoutí v parku, kam umístíme odkládací stolek na jídlo, přistavíme městské kolo, uvážeme barevné girlandy na větve stromu a okolo poskládáme deky na sezení. Podle fotek můžete posoudit, jak se nám to povedlo. Některé z nás doma upekly a připravily sladké i slané dobroty, a tak nám na stolku nechyběly různorodé kanapky, francouzský quiche, čokoládové muffiny, banánový chlebíček nebo třeba skořicoví šneci.

I když jsme byly připravené na možnost deště a přesun do kavárny, počasí nám naštěstí vyšlo přímo ukázkově. Nejprve, když bylo zamračeno, jsme sice chtěly, aby vyšlo sluníčko. Ale brzy jsme zjistily, že na focení je lepší mírně oblačná obloha. Zamračené a slunečné momenty se střídaly poměrně často, a tak jsme měly prostor na focení i na chytání bronzu.

Po úvodní sérii focení jídelního koutku a občerstvení se kávou nebo cidrem v kavárně Piknik box jsme přešly k hlavní aktivitě našeho setkání. Petra Vlková se nedávno zúčastnila workshopu focení flatlay fotek v nově otevřeném brněnském Mocup space studiu, a tak své znalosti a zkušenosti získané na workshopu s radostí předala i nám. A pak už jsme si to mohly všechny vyzkoušet.

Foto: Jana R. Kuželová

Workshop focení flatlay

Dozvěděly jsme se, že k vytvoření dokonalé flatlay fotky je potřeba dodržovat několik jednoduchých pravidel. Je dobré celkovou kompozici ladit do maximálně tří barev, využívat různé textury a vrstvy (např. bílý ubrus, barevný ubrousek, rozložený časopis, proutěný košík) a různé velikosti předmětů. Vždy je dobré začít těmi největšími předměty a ty postupně doplňovat menšími, až se dostanete k tzv. dekoračnímu bordelu – malé dekorační věci, kterými vyplníte mezery (např. kvítky, ovoce, šperky). Nejlépe na fotce funguje lichý počet předmětů a umístění předmětů do tvaru písmene S.

S těmito tipy v hlavě jsme se pustily do kreativního tvoření našich kompozic. Stylových rekvizit jsme měly k mání více než dost, a tak výsledné fotky nevypadaly vůbec špatně, na to, že u mnohých z nás šlo o první pokus flatlay vytvořit. Posuďte sami, jak se blogerky “popraly” s flatlay’s! 🙂

Jídlo a povídání až do večera s dobrým skutkem

Pak už nám nezbývalo nic jiného než pustit se do všeho toho jídla, které jsme si přinesly. Ale ne že by nám to vadilo! U toho jsme si příjemně popovídaly, ať už o blogerských či osobních tématech. Na závěr odpoledne, tou dobou už spíš večera, jsme ještě stihly udělat dobrý skutek. Zbyla nám spousta jídla, které se nám nechtělo brát zpátky domů nebo ho nedej bože vyhodit, a tak jsme sladké i slané dobroty rozdaly náhodným lidem v parku – skupince Italů, kteří by s námi nejradši zapředli řeč, a hloučku slečen, které oslavovaly rozlučku se svobodou a byly tak hodné, že nám vyfotily společné fotky.

Foto: Anna Slováková

         

         

         

Domů jsme se rozprchly s pocitem skvěle stráveného sobotního odpoledne a s vyhlídkou mnoha dalších společných akcí. Plánujeme i několik akcí pro veřejnost, tak nás určitě neváhejte sledovat na Instagramu a Facebooku, ať vám nic neunikne!

A co vy a pikniky? Pořádáte?

Foto: Petra Vlková

1 názor na “Blogerky v Brně zahájily piknikovou sezónu stylově!”

  1. Pingback: Brněnské blogerky cestovaly po Česku! To nejlepší z červnové výzvy

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *