Brněnské blogerky

Brněnské blogerky cestovaly po Česku! To nejlepší z červnové výzvy

Brněnské blogerky cestovaly po Česku

V červnové výzvě jsme chtěli vidět spoustu článků z výletů po Česku a z akcí, kterých se naše blogerky zúčastnily. Máme radost, že se vás do výzvy zapojilo tolik a ve svých příspěvcích jste čtenářům daly skvělé tipy na zajímavá místa. Po pečlivém přečtení všech článků vám přinášíme výběr těch nejlepších, které na svých blozích a sociálních sítích blogerky publikovaly.

Pojďme se tedy podívat na ty, které nás nejvíce zaujaly…

Cestovatelské články z výletů po Česku

Sára ve svém článku čtenářům přiblížila její pohledy na výlety – bere je jako možnost útěku ze stereotypu a změny prostředí. Výlet do Olomouce byl přesně takovým hezkým dnem, který si užila naplno, ale zároveň v pohodě, s žádným spěchem.

Little stories by Sarush Ef | Pohoda v Olomouci

Nejlepší je ale na výletech ten klid a svoboda. Atmosféra. Najednou, i když jedete třeba i jenom na pár hodin, necháte běžný starosti za sebou. Ty na vás totiž čekají doma. Na cestách je největší problém, kde si dáte kafe nebo zmrzlinu. Na drobný trablíčka získáte nadhled a shodíte ze sebe stres z celýho týdne. Výlety a cestování je prostě léčivý! A tenhle výlet do Olomouce byl přesně takovej. Projít si město, dát si něco dobrýho, užívat si krásnej výhled na Svatém kopečku. Pomalu, s klidem, nikam se nehnat. Paráda.

Katka výletů za celé jaro 2020 stihla několik! I když si myslela, že za času pandemie koronaviru nikam cestovat nebude, díky svým kamarádům nakonec prožila spoustu hodin objevováním nových míst. Jak už je u Katky zvykem, článek si můžete přečíst i v angličtině.

Something by Kate P. | Výlety jaro 2020

Přiletěli jsme z Dubaje a všechno se začalo hroutit jako domeček z karet, vyhlídky na další měsíce a uvolnění nastalé situace byly v nedohlednu a já tak trochu propadala vlastní depresi… k tomu všemu se přidaly osobní záležitosti a nebylo mi zrovna do zpěvu. V té době jsem ještě netušila jakým způsobem si další dva měsíce užiji a budu na ně ještě dlouho vzpomínat a to vše díky lidem, které mám kolem sebe. Díky ním zapomínám, díky ním si užívám každé minuty jak to jde. Je fakt, že za poslední dva měsíce jsem zrovna moc času doma nestrávila a pak jsem byla ráda za proleženou neděli, ale nemůžu si stěžovat! 🙂

Článek Dominiky sice podle názvu nenaznačuje nic o výletech, nicméně opak je pravdou. Domča během jediného týdne stihla navštívit hned čtyři místa! A do toho se ještě stihla věnovat škole a udělat si s kamarádkou piknik. Klobouk dolů!

Another Dominika | O minulém týdnu

V Brně studuji už téměř dva roky a na přehradě jsem byla poprvé teprve minulý týden. Upřímně jsem si myslela, že přehrada je někde dál za městem a že se tam nedá dojet MHD (tou se tam dá dojet bez problémů). Já jsem z přehrady byla nadšená, miluju takováto místa i přes to, že tam bylo spoustu lidí, cítila jsem klid. Navíc jsme si s přítelem zahráli i minigolf, který pro zpestření a pobavení můžu jen doporučit.

Nikol z Moravy se v červnu vydala na výlet do Valtic, jejího nejoblíbenějšího moravského města. Článek je plný inspirace, kam ve Valticích zajít, co vidět a ochutnat, a takí v něm najdete spoustu krásných fotek nejen Valtic, ale i outfitu Nikol.

Nikol z Moravy | Valtice s vůní vína a bylinek

Kdybych si měla vybrat své nejoblíbenější moravské město, byly by to Valtice. Když jsme se s Ondrou rozhodovali, kam vyrazíme na odpolední výlet, padla volba právě na ně a lépe jsme vybrat snad ani nemohli. Pravidelně sem jezdíme na Valtické vinné trhy, loni jsme se na ně vydali dokonce na kolech (vlakem je to ale lepší, 40 km zpět se nám šlapalo trochu hůř, než po cestě tam :D), ale oproti trhům bylo tentokrát město téměř vylidněné.

Anička je další výletní přeborník, za dobu karantény jich stihla zrealizovat minimálně pět, respektive šest, pokud počítáme i Medlánecké kopce v Brně. Kromě výletů se zmínila i o našem víkendovém pikniku Brno bloguje.

Dazzlicious | Výlety po jižní Moravě

I přes rozvolnění většiny opatření s Tomem stále zůstáváme pracovat z domu a já mám kvůli tomu pocit, že jsem upadla do hrozného stereotypu. Naštěstí čím dál tím běžnější schůzky s kamarády a občasné výlety po jižní Moravě ten stereotyp trochu rozbourávají.

A na konec tu máme Oldřišku, která se do výzvy zapojila dokonce dvěma články! Jeden věnovala výletu do vylidněného hlavního města, ve druhém popisuje krásy Českého Švýcarska. Nám se moc líbí oba dva, chválíme!

Ta Ukecaná | Poloprázdná s češtinou všude kolem | slunečná Praha

Návštěvy Prahy pro mě nejsou ničím výjimečným ani neobvyklým. Cestuji totiž přes naše hlavní město pravidelně při cestách z Brna domů. Obvykle však akorát vystoupím z vlaku, sednu do metra, které mě doveze na autobus a frčím zase pryč. Prahu už jsem viděla a prošla nesčetněkrát. Od rodného města ji mám asi hodinu a půl cesty. Většina mých kamarádů tam studuje. Zažila jsem tam nespočet akcí, party, procházek, kulturních zážitků. V pátek jsem ji ale úplně poprvé a pravděpodobně i naposledy zažila ve slunečný den poloprázdnou a téměř bez turistů. Tentokrát byl proto dojem z Prahy naprosto výjimečný.

Ta Ukecaná | V dešti a na blátě | České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko jsem chtěla navštívit už pár let. Nemám ho od rodného města nijak zvlášť daleko, proto mi přišla celkem škoda, že jsem tam nikdy nebyla. Kdy jindy navíc objevovat krásy tuzemska než v době pokoronavirové, kdy všichni hrozili, jak se stejně nikam za hranice nedostaneme. Jsem ráda, že tohle léto stihnu oboje, jak objevovat naše přírodní krásy, tak i ty zahraniční. S kamarády jsme se proto domluvili a na dva pohodové dny vyrazili směr Hřensko.

Který z článků vás zaujal nejvíce? Kam jste se na výlet vydali za poslední dobu vy? Inspirovaly vás naše blogerky k nějakému výletu?

Děkujeme všem za zapojení a těšíme se na vaše červencové příspěvky. Červencová výzva je již vyhlášena a my jsme opět zvědavé, jak si s ní poradí (nejen) naše brněnské blogerky na blozích a sociálních sítích!

Foto: Ta Ukecaná

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *